TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Web Tasarımı Nedir ?

Web Tasarımı Nedir ?

Web Tasarım insanın Tasarım fikirlerinin, Düşüncelerinin bilgisayar ortamında uygulanmasıdır. Web tasarımı yapılırken belli başlı birkaç unsur vardır.

Web Tasarım Unsurları ?
Tasarımın her dalında olduğu gibi web tasarım da yapılırken belli bir düzen içerisinde gidilmelidir.

-Düzen: Web sitesinin önemli bir nedeni insanlarının aradğını kolay bir şekilde bulabilmesidir.Örnek verecek olursak kategorilendirmedir.Bu tasarımın dengeli olması, tutarlılığını koruması ve belli bir düzen içerisinde olmalıdır.

-Renk: Renk tasarımı ise müşteriye ve girilen içeriğe göre değişmektedir. Bu seçeneğe göre renk düzenini kullanarak kişi kuruluşu, ve markasını renk ile ifade edebilir.

-Grafikler: Web tasarımda grafik, simge, logo, fotoğraf kullanılabilir.Kullanım kolaylığı açısından çokda sıkışık olmamalı. Web sayfasının içeriği ile uyumlu olmalıdır ve uygun bir şekilde konumlandırılmalıdır.

-Yazı Fontu: Çeşitli yazı tipleri kullanalarak sitenizin tasarım kalitesini arttırabilirsiniz. Yazı fontu okunaklı olmalıdır.

-İçerikler: Aslında en önemli kısım diyebiliriz. Okuyucuda ilgi veya heves uyandırmalıdır.Fotoğraflara uygun olarak konumlandırılmalıdır.

12 Nisan 2018 1057 okunma
admin

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR

Matbaa Terimleri Nelerdir?

Matbaa: Matbaa yazı, re im veya şekilleri, kağıt, deri, kumaş gibi malzemeler üzerine özel bir urette ba arak çıkaran ve birden çok nü ha haline getirilme ini ağlayan makine veya...

Promosyon nedir?

Promo yon, firmaların potan iyel müşterilerine kendilerini tanıtmak ve ürünlerini pazarlamak amacıyla kullandığı etkili bir tanıtım aracıdır Fran ızcadaki promotion  özcüğünden...